Profesionalių Pirtininkų Asociacija

Lietuvos profesionalių pirtininkų asociacijos puslapis

Festivalis ugninga tema neįsivaizduojamas be pirties. Kasmet Mėnesio Juodaragio programoje smarkiai gausėja tiek pirčių, tiek lankytojų. Aplankyti festivalio pirtį šventės metu Dūburio ežero krante – nepamirštama patirtis, persmelkianti būtį lengvumu ir atgimimu, – ją perteikti mums padės patyrę pirties žyniai, kurių širdys kupinos užsidegimo!

Pirtis – vieta, kur susitinka visos keturios stichijos: ugnis, vanduo, žemė ir oras. Ugnis – pirties siela, jos esmė. Ji įkaitina akmenis ir įkvepia pirčiai gyvybę. Akmenų karščio palytėtas, vanduo pagimdo garą, kuris maloniai apglėbia kūną, atneša vantų kvapą, nuskaidrina mintis ir pakylėja sielą. Mūsų protėviams pirtis buvo šventa vieta, riba tarp šio ir ano pasaulio, kur buvo galima sutikti laumes ar kitus svečius iš Anapus. Tai apsivalymo, apeigų, švaros, gyvybės pradžios ir pabaigos vieta. Tautos išmintis sako: kuo dažniau eisi į pirtį, tuo rečiau eisi pas daktarus.

Jau tradicija tapusi Juodaragio pirtis skels prakuras, kurs UGNĮ ir dalinsis savo šiluma viso festivalio metu. Patyrusių pirtininkų komanda lauks kiekvieno, geidžiančio pažinti lietuvišką pirties kultūrą, jos ypatybes ir ritualus.

Šiemet MJR pirtininkų gretos kaip niekad gausios – atvyksta Profesionalių pirtininkų asociacija su papildoma pirtimi, kurioje Jūsų lauks ypatingi bendri ritualai bei asmeninės geriausių pirties meistrų programos: vanojimas, kūno šveitimas, masažai, sveikatinančios ir grožio procedūros su augalais, druska, medumi, moliu ir kt. Dienos metu prie pirčių vyks edukacijos, vaišinsimės čia pat ant laužo ugnies virta pirtininkų arbata.


MJR Žinių palapinėje    Birutės Masiliauskienės paskaita (VIII. 25 d. penktadienis 16:00 val.)

 

 

Nuprausti ugnimi: kodėl pirtis daro žmones laimingus?

Prausimosi pirtyje tradicija tūkstantmečius žinoma daugeliui pasaulio kultūrų. Šiuolaikiniams žmonėms higieninė jos funkcija jau beveik prarado prasmę, tačiau pirčių populiarumas XXI a. tik auga. Ugnies ir vandens sąjungoje gimęs garas sukuria magiškos transformacijos erdvę, iš kurios išeiname atgimę ir laimingesni. Kodėl? Pasakoja žymi pirtininkė, Profesionalių pirtininkų asociacijos vadovė, keletos knygų autorė Birutė Masiliauskienė.


Profesionalių pirtininkų paskaitos ir praktinės demonstracijos (prie PPA palapinės)

 

VIII. 24 d. (ketvirtadienis):
Rolandas Lukšta. Diskusijų ratas. Lietuviškos pirties tradicija ir šiandiena

 

VIII. 25 d. (penktadienis):
Nidijus Aukštikalnis. Kaip susirišti gerą vantą? (14:00 val.)
Saulius Davidavičius. Detoksikacinės procedūros pirtyje (16:00 val.)
Rimas Kavaliauskas. Šeimos pirtis – statytojo patarimai (18:00 val.)

 

VIII. 26 d. (šeštadienis):
Artūras Čėsna. Lietuviškos pirties ABC (12:00 val.)
Darijus Rimdeika. Vanojimas „žaliems” (14:00 val.)
Ričardas Rasiukas. Vibroakustinis vytelių masažas (16:00 val.)

 

VIII. 27 d. (sekmadienis):
Birutė Masiliauskienė. Apie moteris pirtyje (12:00 val.)


Išbandykite patyrusių profesionalių pirtininkų vedamas asmenines ir grupines procedūras gurmaniškoje Juodaragio pirtyje!

 

Asmeninė procedūra
(20 min)
Profesionalus vanojimas, kūno šveitimas druska su natūraliais ekstraktais ir žolelėmis, medaus masažas ar dar kas nors – sukurto specialiai Jums!

Trumpa asmeninė procedūra dviem
(20 min)
Norite pradžiuginti draugą ar smalsu išbandyti pirties procedūras, bet vienam nedrąsu? Ateikite dviese!

Gurmaniška pirties programa dviem
(50 min)
Kur gi dar tai patirti, jei ne Juodaragyje? Ateikit – palepinsim! Programa bus sukurta specialiai Jums, čia ir dabar. Nepakartojama visom prasmėm!

Autorinės grupinės pirties programos

(50 min, grupė iki 6 žmonių)

Kiekvienas pirties meistras unikalus, su savom gudrybėm ir paslaptimis. Gera proga pasimėgauti garu, vantomis ir patirti tikrąją pirties magiją!


Mus rasite facebook   ir  Instagram   socialiniuose tinkluose!